سبزى سرگرمی پروژه ستاره میلیون سرگرمی

سبزى: سرگرمی پروژه ستاره میلیون سرگرمی چه خبر از کجا ؟ بیشتر بدانیم

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت طلای جهانی اُفت کرد

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تأثیر انتظار سرمایه‌گذاران به نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا، ۴.۴ دلار کم کردن یافت.

قیمت طلای جهانی اُفت کرد

قیمت طلای جهانی اُفت کرد

عبارات مهم : مرکزی

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تأثیر انتظار سرمایه گذاران به نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا، ۴.۴ دلار کم کردن یافت.

به گزارش میزان به نقل از رویترز، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 4.4 دلار کم کردن نسبت به روز گذشته به قیمت 1285 دلار و 90 سنت معامله شد.

قیمت طلای جهانی اُفت کرد

قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته 36.3 دلار زیاد کردن داشت ولی نسبت به یک سال گذشته با 37.9 دلار کم کردن همراه بود.

قیمت امروز این فلز گرانبها در کمترین وقت به قیمت 1283 دلار و 60 سنت و در بیشترین وقت به قیمت 1290 دلار و 60 سنت معامله شد.

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تأثیر انتظار سرمایه‌گذاران به نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا، ۴.۴ دلار کم کردن یافت.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم هر اونس نقره کم کردن 14 سنتی داشت ولی فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم هرکدام 2 دلار کم کردن داشتند.

بررسی روند قیمتی یک ماه گذشته طلا نشان می دهد که کمترین قیمت در 25 جولای با 1250 دلار رقم خورده است که روند افزایشی پرنوسان خود را تابه امروز ادامه داده و بیشترین قیمت در 21 آگوست با 1292 دلار ثبت کرده است.

رویترز راجع به علت کم کردن قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت، بعد از آنکه ترامپ مدیر جمهور آمریکا ترساندن به تعطیلی دولت کرد، اکنون سرمایه گذاران منتظر هستند که نتیجه نشست بانک مرکزی در هتل جکسون چه خواهد بود. آیا بانک مرکزی به زیاد کردن قیمت بهره در این کشور تصمیم خواهد گرفت یا نه؟ زیاد کردن قیمت بهره باعث زیاد کردن ارزش دلار شده است و سرمایه گذاران با تحلیل اینکه روند بازار اصلاح یافته سرمایه های خود را از طلا دور می کنند و قیمت فلز زرد کاهشی می شود.

قیمت طلای جهانی اُفت کرد

عامل دومی که به کم کردن قیمت طلا دامن زده، زیاد کردن نسبی قیمت دلار در بازارهای جهانی است که رابطه دلار و طلا از نظر قیمت معکوس هست. یعنی زمانی که قیمت دلار اوج می رود، قیمت طلا کم کردن می یابد و برعکس. علت آن این است که زیاد کردن قیمت دلار طلا را جهت کشورهایی که با ارز غیردلار خریداری می کنند گران تر می کند، بنابراین حجم تقاضا کم کردن یافته و قیمت هم افت می کند.

واژه های کلیدی: مرکزی | روز گذشته | سرمایه گذار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz