سبزى سرگرمی پروژه ستاره میلیون سرگرمی

سبزى: سرگرمی پروژه ستاره میلیون سرگرمی چه خبر از کجا ؟ بیشتر بدانیم

گت بلاگز اخبار بین الملل هانت وزیر خارجه انگلیس شد

دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد جرمی هانت به وزارت امورخارجه انگلیس منصوب شد.این درحالی است که نتیجه های یک نظرسنجی انتشار یافته نشان می دهد که اکثر مردم انگلی

هانت وزیر خارجه انگلیس شد

هانت وزیر خارجه انگلیس شد

عبارات مهم : اروپا

دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد جرمی هانت به وزارت امورخارجه انگلیس منصوب شد.این درحالی است که نتیجه های یک نظرسنجی انتشار یافته نشان می دهد که اکثر مردم انگلیس، از نحوه عملکرد دولت در خروج از اتحادیه اروپا ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری انگلیس با اعلام این خبر افزود: ‘مت هنکاک’ به عنوان جانشین هانت به وزارت بهداشت انگلیس منصوب شده است هست. هم وقت جرمی رایت به جانشینی هنکاک درآمد و وزارت فرهنگ انگلیس را برعهده گرفته هست. بر همین اساس جفری کاکس به دادستانی انگلیس و جانشین جرمی رایت شد.

بوریس جانسون وزیر پیشین امور خارجه انگلیس در اعتراض به برنامه دولت ‘ترزا می’ راجع به برگزیت عصر دوشنبه از سمت خود کناره گیری کرد.

هانت وزیر خارجه انگلیس شد

او در استعفانامه خود از برنامه دولت جهت استمرار روابط نزدیک با اتحادیه اروپا در دوران پسا برگزیت انتقاد کرد و گفت که رویای برگزیت در حال فوت تدریجی است.

جانسون که از طرفداران برگزیت سخت به شمار می رود در این نامه نوشته است: برگزیت بایستی راجع به وقت ها و امیدها باشد. اینکه جهت انجام کارها به روش دیگری وقت داشته باشیم، پویاتر باشیم و از مزیت خروج از اتحادیه اروپا در جهت منافع اقتصادی بهره برداری کنیم. حال آنکه این رؤیا در حال رنگ باختن است.

دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد جرمی هانت به وزارت امورخارجه انگلیس منصوب شد.این درحالی است که نتیجه های یک نظرسنجی انتشار یافته نشان می دهد که اکثر مردم انگلی

وزیر خارجه پیشین انگلیس هشدار داد که انگلیس به سمت ‘برگزیت ناقص’ پیش می رود و بخش زیادی از اقتصاد انگلیس در اسارت قوانین اتحادیه اروپا خواهد ماند.

نخست وزیر انگلیس جمعه گذشته بعد از قانونی شدن لایحه خروج از اتحادیه اروپا در نشستی با اعضای کابینه خود، برنامه دولت را جهت خروج از اتحادیه اروپا تشریح کرد.

او بعد از آخر این جلسه که 12 ساعت به طول انجامید اعلام کرد که به توافقی جمعی بر مبنای رابطه آتی لندن در دوران پسا برگزیت با اتحادیه اروپا دست یافته است.

هانت وزیر خارجه انگلیس شد

بر اساس این طرح پیشنهادی، انگلیس همچنان به طور مؤثری با قواعد اتحادیه اروپا در دوران پسا برگزیت پیوستگی خواهد داشت. در این سند ایجاد منطقه آزاد تجاری جهت معامله محصولات کشاورزی و صنعتی بر مبنای قوانین یکسان با اتحادیه اروپا پیشنهاد و قلمرو یکسان گمرکی با اتحادیه اروپا آینده نگری شده است است.

جانسون طرح نخست وزیر انگلیس را «یک جنس کثیف جلا داده شده» خوانده بود.

دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد جرمی هانت به وزارت امورخارجه انگلیس منصوب شد.این درحالی است که نتیجه های یک نظرسنجی انتشار یافته نشان می دهد که اکثر مردم انگلی

پیش از او، دیوید دیویس وزیر پیشین برگزیت انگلیس نیز در اعتراض به برنامه دولت «می» از مقام خود کناره گیری کرد.

او که از سال 2016 میلادی، بعد از رأی تاریخی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، وزارت برگزیت و ریاست مذاکرات با طرف های اروپایی را بر عهده داشت، در متن استعفای خود نوشت که طی یک سال گذشته با مجموعه ای از سیاست های دولت انگلیس راجع به خروج از اتحادیه اروپا مخالف بوده، ولی تسلیم تصمیم جمعی بوده است.

هانت وزیر خارجه انگلیس شد

دیویس بااین حال تأکید کرد که روند کنونی خروج از اتحادیه اروپا در عالی ترین حالت انگلیس را در موقعیت ضعف جهت مذاکره قرار می دهد و توهم کنترل تحولات برگزیت از سوی پارلمان را علی رغم خواست دولت محقق می سازد.

بااین حال نخست وزیر انگلیس عصر دوشنبه طی اظهاراتی در مجلس عوام نشست روز جمعه اعضاء کابینه را موفقیت آمیز توصیف کرد. وی هشدار داد که چنانچه اتحادیه اروپا مواضع خود در مذاکرات برگزیت را عوض کردن ندهد این کشور بدون حصول توافق، این اتحادیه را ترک می کند.

وی گفت: شروط ما جهت اروپا چالش برانگیز هست. آن ها باید در مواضع خود تجدید نظر کرده و آن را مورد بازبینی قرار دهند.

«می» بابیان اینکه شرح روش دولتش را روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد، گفت : از اتحادیه اروپا انتظار دارم تا آن را با جدیت و دقت مطالعه کند و متعاقباً مذاکرات برگزیت در ماه های آینده سرعت بخشیده شود.

بنا بر اعلام دولت انگلیس، این کشور در ماه مارس (اسفند / فروردین) آینده از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد؛ بااین حال تحلیل گران سیاسی معتقدند که عمر صدارت «می» تا آن وقت دوام نخواهد آورد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس امروز خطاب به نخست وزیر انگلیس گفت: در شرایطی که وقت سوزی ها به اوج خود رسیده، شمار افرادی که ایمان و امید خود را به توانایی این دولت در دستیابی به توافقنامه خوبی جهت برگزیت از دست می دهند رو به زیاد کردن است.

وی با اشاره به استعفای دو وزیر اخیر دولت افزود: به روشنی مشخص شد این دولت نمی تواند به توافقی دست یابد که از اقتصاد کشور، مشاغل و استانداردهای زندگی مواظبت و محافظت کند. هم اکنون روشن است که این دولت نمی تواند توافقی خوب را جهت کشور به ارمغان بیاورد. چگونه می توان به نخست وزیری که نمی تواند با اعضای کابینه خود به توافق برسد اعتماد کرد تا با 27 دولت در اتحادیه اروپایی به توافقی خوب دست پیدا کند.

رهبر حزب کارگر انگلیس در آخر تاکید کرد دولت محافظه کار باید خیلی سریع و بدون وقفه دست به کار شود و جهت کشور و مردم چاره اندیشی کند و اگر نمی تواند، کنار برود و راه را جهت کسانی باز کند که از بعد این کار بر می آیند.

واژه های کلیدی: اروپا | انگلیس | برگزیت | انگلیس | برنامه | امور خارجه | دولت انگلیس | وزارت بهداشت | اتحادیه اروپا | خروج از اتحادیه اروپا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz